islamogullari.com web sitesi bir İslam Oğulları Ticaret Kuruluşudur.

İslam Ogulları Ticaret 1970'li yıllarda merhum babamız İslam Oruç tarafından, Kars'ta toptan gıda ticareti ve canlı hayvan ile bu sektöre giriş yapmıştır.

Akabinde mandıracılığa başlamış olup, bu sektör 1970'li yıllarda daha natural şartlarda sütlerin toplanması ile kaşar peyniri üretimi ile devam etmiştir. 1970'li yıllarda kaşar peyniri satışı sadece batı illerine toptan verilmekteydi.

Daha sonra kaşarın ünü ülke geneline yaygınlaşmaya başladıktan sonra ilimiz ve ilçelerimizde de perakende satışlar başladı. Peynir stoklama depoları (buzhane) oluşturuldu ve peynirlerin uzun süre bozulmadan tüketiciye ulaştırılması uzun vadeye yayıldı.

 

1980'lerin sonunda şirketimiz merkezine teknolojiyi de dahil ederek üretimlerini daha stabil hale getirdi. Bu yeni fabrika düzenimiz Kars'ımızın şirin ilçesi olan Arpaçayı'mızın merkezine 1 kilometre dışarısında değerli büyüğümüz merhum babamız tarafından kurulmuştur.

 

Bu safhadan sonra ürünlerimiz daha stabil, daha hijyenik ortamda üretimine devam edilmektedir. İlerleyen zamanlar da fabrikamızın satış mağazası Arpaçay ilçemize açılarak burada üretilen bütün yöresel ürünlerimizi Türkiye geneline kargo vasıtası ile ulaştırmaktayız. Bu mağaza da bulunan ürün listesinden bahsececek olursak eğer (eski kaşar, taze kaşar, tereyağ, kaymak, çeçil peynir, karakovan balı, çiçek balı, süzme petek bal, tulum peyniri, kars kazı, vb.) sevgili Kars ilimizin yörelerine ait bütün ürünler mevcuttur.

İslam Oğulları ticaret adı altında ürünlerimizi müşterilerimizin damak tadına sunmaktayız.

 

Hedeflerimiz: Sorunsuz bir şekilde müşterilerimizin damak zevkine uygun doğal yöresel ürünlerimizi en hızlı bir şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmakla birlikte malımızın hep arkasında olmak; ne sattığımızı iyi bilip, hep kaliteli ürünler üretmektir. Bununla birlikte gelişen teknolojiye uygun hareket etmek.

 

Misyonumuz: Merhum babamızdan bize miras kalan bu şirketin yörede hep iyi şekilde anılmasını sağlamak ve bu yöreyi bu ürünlerle en iyi şekilde temsil etmek. Bunun akabinde bu mirası en iyi şekilde korumak.