Kaz Yağı 800 Gr ile 900 Gr Arası
Kaz Yağı 800 Gr ile 900 Gr Arası
Kaz Yağı 800 Gr ile 900 Gr Arası

Kaz Yağı 800 Gr ile 900 Gr Arası (y1000)

Marka : Markasız
Fiyat : ₺300,00(KDV Dahil)
₺300,00 'den başlayan taksitlerle

KAZ YAĞI 800Gr - 900Gr Arası Camlı Kavanoz

KAZ YAĞI NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?

Kaz yağı kazların kesilip, boyun, etek iç kısımlarındaki yağlarının eritilmesiyle elde edilir. 
Kaz yağı, lezzetli olmasının yanı sıra diğer hayvansal yağlardan daha sağlıklıdır. Kaz yağı dengeli bir beslenme programının önemli bir parçasıdır. Büyüme ve gelişme için gerekli olan yağda eriyen vitaminlerden A, D, E ve K ile vücut fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmekte önemli rol oynayan esansiyel yağ asitleri içerir.  1 gram kaz yağında 9 Kcal kalori vardır. Diyetisyenler günlük beslenmemizin üçte birinin yağlardan oluşmasını tavsiye ediyor. Kadınlar için günlük alınması gereken yağ miktarı 76 gr., erkekler içinse 100 gr.dır. *SOLUNUM YOLLARI HASTALIKLARI İÇİN DOĞAL SİFA KAYNAĞI!
- Solunum yolları rahatsızlıkları ve öksürükten kurtulmak için, göğüs bölgenize ve ayak tabanınıza günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde kaz yağı sürün. Bilinen eski şifa yöntemlerindendir.
-Kalp dostu tekli doymamış yağlar açısından zengin özleriyle kandaki kolestrolü düşürmeye yardımcı olur.
-Bağışıklığı güçlendirir, yüksek enerji veren yapısıyla özellikle kış aylarında tüketilerek kişiyi soğuktan korur.
- Vitamin ve mineralleri kişiye sağlayarak kişinin bağışıklık sisteminin artmasını sağlar.
-Daha çok çocuklar üzerinde daha etkili olan kaz yağı kışın sürekli bağışıklık sistemi zayıf olan çocukları hastalıklara karşı korur. -Kaz yağı yüksek ısıda yanmaz,  sağlığa zararlı değildiri
-Kaz yağı, patates kızartmasında, böreklerde ve yemeklerde de kullanabilmektedir.

Kaz özellikle kırsal bölgelerde her türlü özelliğinden faydalanılan bir hayvadır. Bu özelliğiyle et olarak tüketilmenin yanı sıra yağından da faydalanılmaktadır. Özellikle KARS bölgesinde birçok yemeğin içerisinde bulabileceğini kaz yağı romatizmal rahatzılıklar için oldukça faydalı bir besin türüdür. İltihaplı romatizmaya sahip olanlar ve eklem bölgelerinde şiddetli ağrılar hissedenler için kaz yağı çözümünün herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte kaz yağı, kiraz sapı çayı ve ısırgan otunu aynı dönemlerde tüketerek romatizmal rahatsızlıklarınıza son verebilirsiniz.Kaz Yağı Nasıl Tüketilmelidir?Romatizmalar için bu kadar faydalı olan kaz yağının tüketiminin yapılması genel olarak yemeklerinizde tereyağı ya da sıvı yağ yerine kullanabilirsiniz. Fakat kullanacağınız kaz yağının gerçek kaz yağı olmasına dikkat edin. Ayrıca bu kaz yağını yemeklerinizde tüketirken bir yandan da gün içerisinde kiraz sapı çayı ve ısırgan otunu tükettiğinizde daha hızlı sonuç almanız mümkün olacaktır. Kaz yağını her yerde sıklıkla görmeniz mümkün değil bu durumda asıl üreticilerinden ve doğal olduğuna inandığınız şahıslar aracılığıyla temin edebilirsiniz. Kaz yağını günlük hayatınızda yer verdiğiniz sürece eklem ağrılarınıza ve romatizmal ağrılarınıza son vermiş olmakla birlikte böyle bir rahatsızlığınız söz konusu değilse bile bu durumu önleyici tedbir almış olursunuz. Kaz yağının herhangi bir yan etkisi olmamakla birllikte bu besini kullanmadan önce kendi doktorunuza danıştıktan sonra kaz yağını tüketmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR